Prawdopodobnie najszybsze defibrylatory na rynku!

Kategoria: Baza wiedzy
Prawdopodobnie najszybsze defibrylatory na rynku!

Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii. Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwiają mu powrót do normalnej, regularnej pracy. Defibrylacja elektryczna jest stosowana podczas reanimacji. Polega na zastosowaniu impulsu elektrycznego prądu stałego o określonej energii poprzez powierzchnię klatki piersiowej lub bezpośrednio na mięsień serca, w celu wygaszenia najpoważniejszych zaburzeń rytmu serca tj. migotania komór lub częstoskurczu komorowego. Defibrylacja oznacza zakończenie migotania komór. Jest jedyną skuteczną metodą, zwiększającą szanse przeżycia podczas ciężkich zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od utraty przytomności pozwala na przeżycie na poziomie 50-70% przypadków. Pamiętajmy, że każda sekunda jest ważna.

Defibrylator serii BeneHeart - szybki i skuteczny. Już po 5 sekundach gotowy do defibrylacji.

• 2 sekundy – włączenie urządzenia

• 3 sekundy – ładowanie do energii 200J

• 2,5 sekundy – powrót krzywej EKG

Każda minuta opóźnienia w wykonaniu defibrylacji zmniejsza prawdopodobieństwo przeżycia o 10-12%. Po upływie 10 minut przywrócenie prawidłowej akcji serca jest już niezwykle trudne i w większości przypadków oznacza śmierć poszkodowanego. W Polsce Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym zobowiązuje zespół ratownictwa medycznego do przyjazdu w  czasie nie większym niż 15 minut w mieście i 20 minut na wsi. Niestety często, w szczególności w godzinach szczytu, czas oczekiwania na przybycie służb ratunkowych jest dłuższy, dlatego tak ważna jest pierwsza pomoc udzielona ofiarom wypadków przez świadków zdarzenia.

Defibrylacja jest jednym z najważniejszych elementów resuscytacji krążeniowo-oodechowej. Skuteczność defibrylacji zależy w dużej mierze od czasu, jaki minął od zatrzymania krążenia do jej wykonania oraz od tego, czy świadkowie zdarzenia podjęli pierwszą pomoc (uciśnięcia klatki piersiowej i sztuczne oddychanie). Powodzenie resuscytacji zależy także od jakości uciśnięć klatki piersiowej.

W celu uzyskania oferty skontaktuj się ze specjalistą z Twojego regionu. Kliknij żeby przejść do mapy 

lub wyślij email na bmtmedical@biameditek.pl