MASKI KRTANIOWE

Aktywne filtry

Maski krtaniowe 

Maska krtaniowa to przyrząd używany w medycynie służący do uzyskania drożności dróg oddechowych. Stanowi alternatywę dla intubacji (dzięki prostszemu sposobowi zakładania). Poprzez brak konieczności odginania głowy przy zakładaniu ma zastosowanie jako metoda z wyboru przy udrażnianiu dróg oddechowych/gardła u osób z urazami kręgosłupa szyjnego. 

Maska krtaniowa (rurka krtaniowa) składa się z elastycznej rurki zakończonej nadmuchiwanym mankietem o kształcie zbliżonym do elipsy. Jest ona zaprojektowana w taki sposób, aby po wsunięciu i napełnieniu powietrzem dopasowała się do kształtu części krtaniowej gardła pacjenta. W tym celu przez zawór przewodu napełniającego wtłaczamy odpowiednią objętość powietrza za pomocą strzykawki. Jeśli maska krtaniowa została prawidłowo założona, wejście do krtani wraz z sąsiadującymi strukturami anatomicznymi zostaje otoczone mankietem uszczelniającym – jego dolny koniec znajduje się w okolicy górnego zwieracza przełyku, a górny styka się z nasadą języka pacjenta. Wtłaczane przez rurkę maski powietrze dostaje się niemal bezpośrednio do tchawicy, która po napełnieniu mankietu zostaje odizolowana od pozostałych części gardła, jamy ustnej i przełyku.

Maski krtaniowe produkowane są w kilku rozmiarach i odmianach. Zabezpieczenie dróg oddechowych rozpoczynamy od wyboru rozmiaru maski, czyli określamy orientacyjną wagę poszkodowanego w kilogramach i wybieramy maskę z odpowiedniego przedziału. Producenci zalecają, by przed wsunięciem maski krtaniowej  opróżnić mankiet maski krtaniowej z pozostałości powietrza i nałożyć lubrykant na mankiet i wokół rurki. Mankiet opróżniamy za pomocą dołączonej strzykawki, powinien zostać opróżniony z pozostałości powietrza w taki sposób, aby tworzył płaską powierzchnię. Po nawilżeniu zewnętrznej powierzchni mankietu uszczelniającego należy wprowadzić maskę po podniebieniu aż do tylnej powierzchni gardła. Następnie idąc ku tyłowi i w dół umieszcza się maskę w jego tylnej części. Po osiągnięciu oporu napełnia się mankiet uszczelniający.

Zakup produktów (maska krtaniowa Ambu) możliwy jest w naszym sklepie internetowym bmtmedical.pl 24 h/na dobę przez 7 dni w tygodniu. Oferujemy maski krtaniowe (rozmiar: 1-6) w jednych z najniższych cen w stosunku do ich jakości. Pracownicy naszego Biura Obsługi Klienta z przyjemnością udzielą Państwu wszelkich informacji na temat produktów i aktualnych promocji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, tel. 85 6645205 e-mail: bmtmedical@biameditek.pl. Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta i obsługa sprostały oczekiwaniom naszych Klientów.

Zamówienie mogą Państwo opłacić przelewem na nasze konto:

Dane do przelewu: Biameditek Sp. z o.o. ING 13 1050 1953 1000 0024 0672 2518 lub poprzez: iMoje, Visa, Mastercard. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za płatność.

Maska krtaniowa Ambu kupiona w sklepie internetowym (online) bmtmedical.pl  dostarczana jest kurierem za pośrednictwem firmy DPD Polska. Towar wysyłany jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia lub podany telefonicznie albo drogą mailową. Przesyłka dostarczona jest zazwyczaj w ciągu 2-3 dni roboczych. Przy wyborze opcji płatności „przelew” należy doliczyć czas zaksięgowania środków na rachunku bankowym sklepu (zwykle 1-2 dni robocze).  Koszt dostawy przy zakupie poniżej 500,00 zł netto wynosi 18,45 zł brutto, przy zakupie powyżej 500,00 zł netto dostawa gratis! Zrobimy co w naszej mocy, by zamówienie dotarło do Państwa najszybciej, jak to możliwe.