ELEKTRODY EKG

Elektrody EKG

Elektrody powinny być łatwe w użyciu, bez kłopotliwego etapu ich przygotowania. Muszą zapewniać maksymalny komfort dla pacjenta z zachowaniem absolutnej niezawodności i dobrej jakości sygnału. Każdą z nich opracowano do stosowania w określonej sytuacji, ze szczególnym naciskiem na zaspokojenie specyficznych potrzeb, uwzględniając jednocześnie aspekty ekonomiczne.

Podział elektrod pod względem rodzaju monitorowania:

  • do EKG spoczynkowego (12-odprowadzeniowe EKG)
  • elektrody EKG do prób wysiłkowych
  • elektrody EKG do monitorowania krótkookresowego
  • elektrody EKG do monitorowanie długookresowego Holter, rejestracja zdarzeń
  • elektrody EKG do monitorowanie podczas RTG, CT, MRI

Pod względem „rodzaju” pacjenta:

  • elektrody dla dorosłych
  • elektrody dla dzieci
  • elektrody dla noworodków
  • elektrody dla pacjentów z wyjątkowo wrażliwą skórą

Szybkie i dokładne monitorowanie pracy serca, oparte na wysokiej jakości zapisie EKG ma kluczowy wpływ na precyzyjną diagnozę. Producent projektuje elektrodę EKG w taki sposób, aby była przystosowana do konkretnego rodzaju badania EKG. Elektroda musi „podołać” specyficznym wymaganiom związanym z danym badaniem. 

Elektrody do EKG spoczynkowego muszą być wygodne w aplikacji. Komplet elektrod winien być umieszczony na jednym podkładzie, natomiast mocowanie z kablem szybkie i bezproblemowe, elektroda powinna dać się łatwo usunąć z ciała pacjenta, żel (najlepiej ciekły) musi zapewnić dobry kontakt elektryczny nawet w przypadku owłosionej skóry. Ze względu na dużą ilość elektrod stosowanych podczas badania (10 sztuk) istotny jest jej możliwie niski koszt.

W przypadku monitorowania długookresowego (Holter, telemetria) elektroda winna być wykonana z włókniny umożliwiającej skórze „oddychanie”.  Klej musi zapewnić dobre przyleganie elektrody przez okres przynajmniej 48 godzin. Ważne jest również, aby materiały stykające się ze skórą (żel i klej) były delikatne dla skóry. Spełnienie tych wymagań potwierdzają tzw. testy biokompatybilności przeprowadzane przez producenta. Żel powinien zapewniać dobry i szybki kontakt elektryczny ze skórą. Zastosowanie żelu ciekłego umożliwi szybkie i skuteczne uwodnienie naskórka (obniżenie impedancji), dzięki czemu nie będzie konieczne stosowanie past i materiałów abrazyjnych, które w wielu wypadkach są przyczyną znacznego podrażniania skóry. Elektroda może również posiadać rozwiązanie zapobiegające artefaktom ruchowym. Takim rozwiązaniem jest złącze do mocowania przewodu przesunięte względem czujnika elektrody. 

Próba wysiłkowa wymaga elektrody, która dobrze przylega do skóry i zapewnia stały kontakt elektryczny ze skórą. Ponieważ pacjent podczas badania rusza się, elektroda powinna posiadać zabezpieczania przed występowaniem artefaktów ruchowych (przesunięte złącze z żelem). Podłoże elektrody wykonane z elastycznej pianki jest dla pacjenta podczas tego badania najbardziej komfortowe. Specjalne wersje EKG  można warunkowo stosować w środowisku rezonansu magnetycznego. Ze względu na ryzyko nagrzewania się elektrody producent musi wykonać szereg testów potwierdzających bezpieczeństwo pacjenta. Wyniki testów muszą być udokumentowane odpowiednią deklaracją.

Zakup Elektrod EKG jest możliwy w naszym sklepie internetowym bmtmedical.pl 24 h/na dobę przez 7 dni w tygodniu. Oferujemy Elektrody EKG w jednych z najniższych cen w stosunku do ich jakości. Pracownicy naszego Biura Obsługi Klienta z przyjemnością udzielą Państwu wszelkich informacji na temat produktów i aktualnych promocji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, tel. 85 6645205 email: bmtmedical@biameditek.pl. Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta i obsługa sprostały oczekiwaniom naszych Klientów.

Zamówienie mogą Państwo opłacić przelewem na nasze konto:

Dane do przelewu: Biameditek Sp. z o.o. ING 13 1050 1953 1000 0024 0672 2518 lub poprzez: iMoje, Visa, Mastercard. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za płatność.

Produkty zakupione w naszym sklepie internetowym (online) bmtmedical.pl  dostarczamy kurierem za pośrednictwem firmy DPD Polska. Towar wysyłany jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia lub podany telefonicznie albo drogą mailową. Przesyłka dostarczona jest zazwyczaj w ciągu 2-3 dni roboczych. Przy wyborze opcji płatności „przelew” należy doliczyć czas zaksięgowania środków na rachunku bankowym sklepu (zwykle 1-2 dni robocze). Koszt dostawy przy zakupie poniżej 500,00 zł netto wynosi 18,45 zł brutto, przy zakupie powyżej 500,00 zł netto dostawa gratis! Zrobimy co w naszej mocy, by zamówienie dotarło do Państwa najszybciej, jak to możliwe.