KOŁNIERZE ORTOPEDYCZNE REGULOWANE

Aktywne filtry

Kołnierze ortopedyczne

Kołnierze ortopedyczne służą do szybkiego i skutecznego unieruchomienia odcinka szyjnego zarówno u dorosłych jak i dzieci. Kołnierze ortopedyczne, mimo, że mogą na pierwszy rzut oka nie wyglądać na wygodne, w rzeczywistości przynoszą sporą ulgę i komfort pacjentom. Rodzaj kołnierza należy dobrać w zależności od typu i zaawansowania urazu. Dostępne są ortopedyczne kołnierze o różnych stopniach usztywnienia i podparcia dla szyi i podbródka – od kołnierzy zakładanych na szyję, regulowanych, do pełnego usztywnienia szyjnego odcinka kręgosłupa, wraz z nakładką na klatkę piersiową. Kołnierze ortopedyczne gwarantują stabilizację szyjnego odcinka kręgosłupa. Na rynku medycznym jest kilka rodzajów i rozmiarów kołnierzy, aby zakupiony kołnierz  na szyję spełnił właściwą funkcję trzeba go również odpowiednio założyć. Nazwa produktu kołnierze ratownicze wzięła się stąd, iż są one umieszczane na odcinek szyjny głównie podczas transportu poszkodowanego do szpitala,  jednakże jeżeli lekarz zaleci pacjent może w nim przebywać również podczas rehabilitacji. 

Obecnie na rynku medycznym dostępnych jest kilka typów kołnierzy ortopedycznych dopasowanych odpowiednio do uszkodzonej części odcinka szyjnego. Są to:

  • Kołnierz ortopedyczny jednoczęściowy (np. kołnierz ratowniczy dla dzieci i dorosłych) – są najczęściej wykorzystywane podczas rehabilitacji, prowadzonego leczenia, a także przenoszenia lub transportowania ludzi
  • Kołnierz ortopedyczny dwuczęściowy – są one zakładane w przypadku doznania urazu kręgosłupa szyjnego w wyniku skręcenia, złamania, a także po przeprowadzonych operacjach.
  • Kołnierz ortopedyczny miękki (np. kołnierz Schantza, z pianki) – są używane do częściowego unieruchomienia, w przypadku wystąpienia dyskopatii, bólu odcinka szyjnego, urazów w okolicy wiązadeł i mięśni kręgosłupa szyjnego, a także zmianach zwyrodnieniowych, reumatycznych, nerwobóli szyi i ramion.
  • Kołnierz ortopedyczny sztywny (sztywny kołnierz ortopedyczny z podbródkiem lub bez podbródka) – stosowane najczęściej w przypadku zniekształceń i dyskopatiach odcinka szyjnego, leczenia schorzeń mięśni szyi, zmianach zwyrodnieniowych. 

Kołnierz ortopedyczny można nabyć w naszym internetowym sklepie medycznym. Ważne jest aby właściwie go dopasować do potrzeb i rozmiarów chorego.  Dobrze dobrany kołnierz ortopedyczny zapewni stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa dzięki odpowiedniej wysokości produktu. 

Nasz sklep internetowy posiada w swojej ofercie kołnierze ortopedyczne marki Ambu wykonane z najwyższej jakości materiałów. Jako dystrybutor marki oferujemy najlepszą cenę produktów. Kołnierz Ambu wykonany jest z twardego i elastycznego polipropylenu, wyścielone miękką polietylenową pianką nie potrzebują wstępnego formowania do żądanego kształtu i są łatwe w użyciu. Kołnierze ortopedyczne tego typu  dostarczane są w formie całkowicie płaskiej dzięki czemu ułatwiają  przechowywanie.  Kołnierz wykonany jest z materiałów niewidocznych dla promieni X. Można je stosować w CT i MRI.

Zakup produktów  jest możliwy w naszym sklepie internetowym bmtmedical.pl 24 h/na dobę przez 7 dni w tygodniu. Oferujemy kołnierze w jednych z najniższych cen w stosunku do ich jakości. Pracownicy naszego Biura Obsługi Klienta z przyjemnością udzielą Państwu wszelkich informacji na temat produktów i aktualnych promocji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, tel. 85 6645205 email: bmtmedical@biameditek.pl. Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta i obsługa sprostały oczekiwaniom naszych Klientów.

Zamówienie mogą Państwo opłacić przelewem na nasze konto:

Dane do przelewu: Biameditek Sp. z o.o. ING 13 1050 1953 1000 0024 0672 2518 lub poprzez: iMoje, Visa, Mastercard. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za płatność.

Kołnierze Ambu zakupione w naszym sklepie internetowym (online) bmtmedical.pl  dostarczamy kurierem za pośrednictwem firmy DPD Polska. Towar wysyłany jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia lub podany telefonicznie albo drogą mailową. Przesyłka dostarczona jest zazwyczaj w ciągu 2-3 dni roboczych. Przy wyborze opcji płatności „przelew” należy doliczyć czas zaksięgowania środków na rachunku bankowym sklepu (zwykle 1-2 dni robocze). Koszt dostawy przy zakupie poniżej 500,00 zł netto wynosi 18,45 zł brutto, przy zakupie powyżej 500,00 zł netto dostawa gratis! Zrobimy co w naszej mocy, by zamówienie dotarło do Państwa najszybciej, jak to możliwe.

Nazwa produktu:  Ambu Perfit ACE oraz Mini Perfit ACE, Ambu Ambu Redi-ACE oraz Redi-ACE Mini, Ambu Perfit ACE Militarny