PULSOKSYMETRY

Aktywne filtry

Pulsoksymetry

Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi, wykorzystujące pomiar pochłaniania przez tkanki promieniowania o dwóch różnych długościach fal metodą pulsoksymetrii. Na rynku dostępne są dwa rodzaje pulsoksymetrów: napalcowe oraz stacjonarne. Pulsoksymetr napalcowy ma czujnik zakładany na palec pacjenta. Pulsoksymetr stacjonarny stosowany jest przede wszystkim w szpitalach i domach opieki, a także różnego rodzaju placówkach medycznych. Cechuje go więcej funkcji, dzięki którym można dokonać również pomiarów ciśnienia czy oddechu. Pulsoksymetr zakładany jest nie tylko na palec, ale również płatek ucha. Specjalny pulsoksymetr dla maleńkich dzieci został skonstruowany w taki sposób, aby go zakładać na stopę czy nadgarstek. Pulsoksymetr składa się z jednostki centralnej oraz czujnika. Pulsoksymetr służy przede wszystkim do oznaczania poziomu wysycenia krwi tlenem, pozwala na zbadanie poziomu niedotlenienia organizmu, które jest niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Urządzenia te mierzą także wartość pulsu. Saturacja tlenem u zdrowego człowieka waha się w granicach od 95 do 99 procent. Parametr ten przedstawiany jest za pomocą symbolu SpO2 i jest zazwyczaj prezentowany jako największa cyfra na wyświetlaczu pulsoksymetru. Prawidłowa wartość tętna jest dosyć trudna do określenia w sposób jednoznaczny. Istnieją osoby, które całe życie mają nieznacznie obniżone lub podwyższone tętno i taki stan okazuje się dla nich normalny, ważne jednak, aby wskazanie to było zbliżone do 70-75 uderzeń na minutę. Wpływ na wartość tętna ma wiele czynników np: wysiłek fizyczny, płeć, stres, kondycja serca. Tętno powinno być też miarowe, czyli powinno bić rytmicznie, w przeciwnym wypadku możemy mieć do czynienia z nierówną pracą serca, czyli arytmią.

W ofercie naszego medycznego sklepu internetowego możecie znaleźć Państwo pulsoksymetr marki Mindray. Urządzenie jest wyposażone w funkcje tj.:   

  • wyświetlanie wartości %SpO2, częstości pulsu i krzywej pletyzmograficznej,
  • alarmy przekroczenia ustawianych przez użytkownika granic alarmowych (sygnalizacja dźwiękowa i wizualna),
  • w trybie ciągłego monitorowania zapamiętywanie 96 godzinnych trendów monitorowanych parametrów,
  • w trybie kontroli wyrywkowej zapamiętywania 4000 zestawów wyników pomiarów 99 pacjentów, 
  • przesyłanie danych do komputera poprzez port podczerwieni,
  • funkcja zasilanie bateryjne (czas pracy 36 godzin) lub sieciowe i akumulatorowe (opcja, czas pracy 24 godziny).
  • w komplecie jest czujnik SpO2 na palec i 3 baterie AA.

Oferujemy pulsoksymetry w jednych z najniższych cen w stosunku do ich jakości. Pracownicy naszego Biura Obsługi Klienta z przyjemnością przekażą Państwu wszelkie informacje na temat produktów i aktualnych promocji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, tel. 85 6645205 e-mail: bmtmedical@biameditek.pl. Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta i obsługa sprostały oczekiwaniom naszych Klientów.

Zamówienie mogą Państwo opłacić przelewem na nasze konto:

Dane do przelewu: Biameditek Sp. z o.o.  ING 13 1050 1953 1000 0024 0672 2518 lub poprzez: iMoje, Visa, Mastercard. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za płatność.

Pulsoksymetry zakupione w naszym sklepie internetowym (online) bmtmedical.pl  dostarczamy kurierem za pośrednictwem firmy DPD Polska. Towar wysyłany jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia lub podany telefonicznie albo drogą mailową. Przesyłka dostarczona jest zazwyczaj w ciągu 2-3 dni roboczych. Przy wyborze opcji płatności „przelew” należy doliczyć czas zaksięgowania środków na rachunku bankowym sklepu (zwykle 1-2 dni robocze). Koszt dostawy przy zakupie poniżej 500,00 zł netto wynosi 18,45 zł brutto, przy zakupie powyżej 500,00 zł netto dostawa gratis! Zrobimy co w naszej mocy, by zamówienie dotarło do Państwa najszybciej, jak to możliwe.