OGRZEWACZE

Aktywne filtry

Ogrzewacze pacjenta 

Ich celem jest utrzymanie cały czas temperatury pacjenta na poziomie: od 36,5°C do 37,5°C. Hipotermia okołooperacyjna jest częstym powikłaniem występującym podczas znieczulenia. Nie jest niczym niezwykłym, gdy temperatura rdzenia pacjenta spada do mniej niż 35°C w ciągu pierwszych 30-40 minut znieczulenia. Jeśli zespół okołooperacyjny nie zadba o właściwe zarządzanie temperaturą ciała pacjenta, to aż 70% pacjentów poddawanych rutynowej operacji może być w stanie hipotermii po przyjęciu na sali pooperacyjnej. Czynniki, które mogą przyczynić się do hipotermii, obejmują czas trwania operacji, lokalizację rany, ilość utraty krwi, powierzchnię rany, temperaturę otoczenia, technikę znieczulenia, odsłonięte części ciała i niezdolność do pomiaru i kontroli temperatura ciała. Zagrożenia, które powstają, występują praktycznie we wszystkich układach ciała, w szczególności w układzie sercowo-naczyniowym, układzie metabolicznym, ośrodkowym układzie nerwowym oraz układach hematologicznych i moczowo-płciowych. Wdrożenie najlepszych praktyk w celu zapobiegania przypadkowej hipotermii okołooperacyjnej może prowadzić do zmniejszenia liczby zakażeń w miejscu operacji (SSI), zmniejszenia długości pobytu w szpitalu, a w końcu znacznego obniżenia kosztów hospitalizacji pacjenta. Hipotermii można zapobiegać poprzez kombinację różnych terapii: ogrzewanie wymuszonym powietrzem (przed, w trakcie i po zabiegu), podgrzewanie ogrzanej krwi i płynów, podgrzewanie płynów do nawadniania oraz okrycie pacjenta materiałami ograniczającymi wymianę ciepła z otoczeniem.

Produkt Mistral-Air®  firmy 37Company spełnia oczekiwania rynku. Umożliwia rozpoczęcie terapii w ciągu 30 sekund, jest prosty i zarówno wygodny w obsłudze. Ogrzewacz pacjenta Mistral-Air jest urządzeniem przeznaczonym do zapobiegania hipotermii. Mistral-Air łączy w sobie nowoczesny design z efektywnością i prostotą obsługi. Urządzenie wykorzystuje sposób ogrzewania z zastosowaniem wymuszonego przepływu ciepłego powietrza. Zasada działania systemów ogrzewania z wymuszonym przepływem powietrza polega na zastosowaniu elektrycznie zasilanego urządzenia składającego się z dmuchawy i elementu grzejnego. Produkt wdmuchuje ogrzane powietrze za pośrednictwem elastycznego przewodu do koca, którym przykryty jest pacjent. Ogrzewacz Mistral-Air pozwala również na stosowanie konfiguracji, w których pacjent jest ułożony na kocu lub jest otoczony ogrzewającym rękawem.

Mistral-Air Plus jest urządzeniem cichym i wydajnym - dostarcza powietrze o żądanej temperaturze ogrzewania do pacjenta w czasie krótszym niż 30 sekund. Domyślna temperatura 38°C uruchomiana jest po włączeniu ogrzewacza i gwarantuje natychmiastowe rozpoczęcie terapii. Użytkownik ma możliwość wyboru jednego z 4 dostępnych zakresów temperatury wdmuchiwanego powietrza. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjenta urządzenie wyposażone jest w alarm przekroczenia zadanej temperatury oraz alarmy techniczne. Mistral-Air jest urządzeniem łatwym do przenoszenia, posiada możliwość zamocowania na zwykłym stojaku do kroplówek oraz łóżku pacjenta jak również może być umieszczony na specjalnej podstawie jezdnej z koszykiem na kocyki. Dostępne są również dodatkowe systemy szybkiego montażu na ścianie, szynie medycznej czy łóżku. 

Szeroka gama koców Mistral-Air zapewnia odpowiedni typ koca dla każdego z zastosowań i daje możliwość jego użycia zarówno przed, w czasie jak i po operacji. Koce Mistral-Air dostępne są w ponad 15 konfiguracjach do różnych zastosowań (m.in. dla dorosłych, pediatryczne, noworodkowe, sterylne kardiochirurgiczne, na górne i dolne partie ciała). Producent może zaproponować również wersję ze specjalną, dodatkową powłoką termoizolacyjną, która zwiększa wydajność ogrzewania oraz pozwala utrzymywać ciepło również po wyłączeniu urządzenia.

Zakup sprzętu możliwy jest w naszym sklepie internetowym bmtmedical.pl 24 h/na dobę przez 7 dni w tygodniu. Oferujemy urządzenia w jednych z najniższych cen w stosunku do ich jakości. Pracownicy naszego Biura Obsługi Klienta z przyjemnością udzielą Państwu wszelkich informacji na temat produktów i aktualnych promocji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, tel. 85 6645205 e-mail: bmtmedical@biameditek.pl. Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta i obsługa sprostały oczekiwaniom naszych Klientów.

Zamówienie mogą Państwo opłacić przelewem na nasze konto:

Dane do przelewu: Biameditek Sp. z o.o. Numer rachunku bankowego: ING 13 1050 1953 1000 0024 0672 2518 lub poprzez: iMoje, Visa, Mastercard. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za płatność.

Ogrzewacz kupiony w sklepie internetowym (online) bmtmedical.pl  dostarczany jest kurierem za pośrednictwem firmy DPD Polska. Towar wysyłany jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia lub podany telefonicznie albo drogą mailową. Przesyłka dostarczona jest zazwyczaj w ciągu 2-3 dni roboczych. Istnieje możliwość przelewem, przy tej opcji płatności  należy doliczyć czas zaksięgowania środków na rachunku bankowym sklepu (zwykle 1-2 dni robocze). Koszt dostawy przy zakupie poniżej 500,00 zł netto wynosi 18,45 zł brutto, przy zakupie powyżej 500,00 zł netto dostawa gratis! Zrobimy co w naszej mocy, by zamówienie dotarło do Państwa najszybciej, jak to możliwe.