Skuteczne i ciągłe ogrzewanie pomaga chronić pacjentów przed hipotermią.

Kategoria: Baza wiedzy
Skuteczne i ciągłe ogrzewanie pomaga chronić pacjentów przed hipotermią.

Celem jest utrzymanie cały czas temperatury pacjenta na poziomie: od 36,5°C do 37,5°C. Hipotermia okołooperacyjna jest częstym powikłaniem występującym podczas znieczulenia. Nie jest niczym niezwykłym, gdy temperatura rdzenia pacjenta spada do mniej niż 35°C w ciągu pierwszych 30-40 minut znieczulenia. Jeśli zespół okołooperacyjny nie zadba o właściwe zarządzanie temperaturą ciała pacjenta, to aż 70% pacjentów poddawanych rutynowej operacji może być w stanie hipotermii po przyjęciu na sali pooperacyjnej. Czynniki, które mogą przyczynić się do hipotermii, obejmują czas trwania operacji, lokalizację rany, ilość utraty krwi, powierzchnię rany, temperaturę otoczenia, technikę znieczulenia, odsłonięte części ciała i niezdolność do pomiaru i kontroli temperatura ciała.

Zagrożenia, które powstają, występują praktycznie we wszystkich układach ciała, w szczególności w układzie sercowo-naczyniowym, układzie metabolicznym, ośrodkowym układzie nerwowym oraz układach hematologicznych i moczowo-płciowych. Wdrożenie najlepszych praktyk w celu zapobiegania przypadkowej hipotermii okołooperacyjnej może prowadzić do zmniejszenia liczby zakażeń w miejscu operacji (SSI), zmniejszenia długości pobytu w szpitalu, a w końcu znacznego obniżenia kosztów hospitalizacji pacjenta.

Hipotermii można zapobiegać poprzez kombinację różnych terapii: ogrzewanie wymuszonym powietrzem (przed, w trakcie i po zabiegu), podgrzewanie ogrzanej krwi i płynów, podgrzewanie płynów do nawadniania oraz okrycie pacjenta materiałami ograniczającymi wymianę ciepła z otoczeniem. 

Nowy ogrzewacz pacjenta Mistral-Air® spełnia oczekiwania rynku. Umożliwia rozpoczęcie terapii w ciągu 30 sekund, jest prosty i wygodny w obsłudze:

• zoptymalizowany transfer ciepła dzięki technologii Multi Sensor i wydajnemu wentylatorowi,

• optymalna eliminacja zanieczyszczeń powietrza poprzez filtr HEPA,

• ergonomiczny i elastyczny w użyciu dzięki smukłej i lekkiej konstrukcji.

Urządzenie jest ciche, łatwe do czyszczenia i wykonane z materiału pochłaniającego wstrząsy.

Szerokie portfolio dostępnych kocyków i ubrań dedykowanych do ogrzewacza Mistral-Air® pozwala dobrać odpowiedni element do konkretnych potrzeb tak aby zabezpieczyć pacjenta przed niepożądaną hipotermią.

Fluido Compact to łatwy w użyciu, bezpieczny i opłacalny system do codziennego ogrzewania krwi i płynów:

• łatwa obsługa jednym przyciskiem i intuicyjny panel sterowania. Fluido Compact szybko ogrzewa płyny do temperatury docelowej. 

• wbudowane oprogramowanie zapewnia maksymalne bezpieczeństwo pacjenta dzięki wielu czujnikom temperatury i niezależnemu systemowi kontroli bezpieczeństwa. Zapewnia dokładne i bezpieczne podgrzewanie krwi i płynów.

W celu uzyskania oferty skontaktuj się ze specjalistą z Twojego regionu. Kliknij żeby przejść do mapy 

lub wyślij email na bmtmedical@biameditek.pl 

konsultantka

Masz jakieś pytanie?

Magda - Specjalista ds. obsługi Klienta z przyjemnością udzieli Państwu wszelkich informacji na temat produktów i aktualnych promocji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji: