Respirator SV300 w walce z COVID-19

Kategoria: Baza wiedzy
Respirator SV300 w walce z COVID-19

Podczas trwania terapii dróg oddechowych u pacjentów zarażonych COVID-19, szczególnie w przypadku  silnej  niewydolności oddechowej wymagane jest  zastosowanie respiratorów. Respirator SV300 będąc kompaktowym i wydajnym urządzeniem doskonale sprawdza się w wymagającym środowisku pracy, dzięki czemu jest w stanie szybko reagować na różnych etapach niewydolności oddechowej. Od wentylacji nieinwazyjnej z technologią HFOT, po wentylację inwazyjną. Turbina w respiratorze Mindray SV300 umożliwia niezależną pracę, bez źródła powietrza czy kompresora, wyposażony w filtr HEPA co pomaga zapobiegać infekcjom krzyżowym.

W przypadku, gdy pacjent z COVID-19 ma silne objawy ARDS, często wymagane jest  użycie zaawansowanych trybów wentylacji i kompleksowego monitorowania. Aparat SV300 wyposażony jest we wszystkie tryby wentylacji mechanicznej, jaka potrzebna jest u pacjentów z ostrą niewydolnością, a w szczególności z ARDS. Są to tryby takie jak Duolevel i APRV, a także narzędzie niskoprzepływowe P-V Tool i inne narzędzia, które można zastosować do przeprowadzenia miareczkowania PEEP.

Aparat SV300 może także zmierzyć P0.1, NIF i inne kluczowe wskaźniki służące do oceny stanu wydolności oddechowej pacjenta. Szeroki zakres pomiarów mechaniki oddechowej umożliwia kompleksowe monitorowanie wydolności oddechowej pacjenta – co jest bardzo istotne, ponieważ sprawia, ze lekarze są bardziej pewni w diagnozowaniu i podejmowaniu decyzji klinicznych.