Pojemniki na próbki biopsyjne/histopatologiczne BiopSafe 20ml (1 opakowanie – 24 szt.)

274,00  z VAT

17 w magazynie

Po umieszczeniu próbki biopsyjnej na dnie zbiorniczka wystarczy zakręcić nakrętkę i delikatnie docisnąć ją kciukiem, umożliwiając w ten sposób rozprowadzenie formaliny i pokrycie próbki. Cały proces odbywa się wewnątrz zbiorniczka, nie powodując uwolnienia formaliny w postaci ciekłej ani lotnej.

Metoda ta jest nie tylko bezpieczna, ale też szybka. Pojemnik na próbki histopatologiczne BiopSafe jest zawsze pod ręką, a umieszczenie próbki biopsyjnej, dodanie formaliny i przygotowanie całości na potrzeby transportu do laboratorium zajmuje zaledwie kilka sekund. BiopSafe oszczędza bezcenny czas, gwarantując przy tym niezmienność właściwości materiału podczas wykonywania wymaganych czynności.

Formalina powoduje podrażnienia błon śluzowych i przyczynia się do powstawania alergii. Ponadto jest też substancją rakotwórczą. Bardzo duże znaczenie ma zatem zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy podczas obchodzenia się z formaliną. BiopSafe umożliwia obchodzenie się z formaliną w hermetycznie zamkniętym systemie zapewniającym możliwie najlepszą ochronę personelu. Pracownicy nigdy nie są narażeni na kontakt z formaliną w postaci ciekłej lub lotnej, nawet podczas zakręcania czy odkręcania nakrętki.

 Zalety:

  • pH utrwalacza 7.3, zgodne z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Patologów oraz Ministerstwa Zdrowia
  • hermetycznie zamknięty system zapobiegający kontakt z formaliną – bezpieczeństwo personelu medycznego i pacjentów
  • wystandaryzowana dawka formaliny (20ml) zamknięta w zakrętce probówki
  • ograniczenie kosztów związanych z czasem przygotowania przy zastosowaniu probówki BiopSafe
  • ograniczenie kosztów związanych z konicznością zakupu kilku elementów w porównaniu do probówki BiopSafe

 

Film szkoleniowy:

Dodatkowe informacje:

  • 1op – 24szt
Koszyk