We współczesnym lecznictwie personel medyczny musi stawiać czoła coraz trudniejszym wyzwaniom – rosnącej liczbie i średniej masie ciała pacjentów, transportowi na duże odległości i coraz bardziej rygorystycznym normom zawodowym. Personel musi sprostać rosnącym oczekiwaniom niejednokrotnie mimo ograniczonych zasobów. Obserwuje się wydłużenie czasu przebywania pacjentów na wózkach transportowych. Wózki transportowe Stryker Prime zaprojektowano z myślą o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa i wydajności personelu oraz komfortu pacjenta. Wózki transportowe Prime wyposażono w funkcję BackSmart. To rozwiązanie może odgrywać decydującą rolę w ograniczeniu ryzyka urazów zawodowych personelu medycznego. Prime dostępne w trzech wariantach transportowych gwarantują wyjątkowy komfort dla pacjentów. Pacjenci mogą samodzielnie zmieniać ustawienia wózka bez konieczności wzywania personelu. Wózki są dostępne z różnorodnymi materacami i w różnych konfiguracjach, dzięki którym można je dokładnie dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.

  • Udźwig wózków transportowych Prime firmy Stryker wynosi 318 kg. Zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają bezpiecznie przenosić i przewozić na większe odległości pacjentów o dużej masie ciała.
  • Dostępne są warianty o różnym napędzie i elementach sterujących umożliwiające dokładne dostosowanie produktu do potrzeb personelu medycznego i pacjentów.
  • Szeroki wybór materacy zapewniających komfort i bezpieczeństwo pacjentom, również zabezpieczających przed odleżynami w przypadku długotrwałych hospitalizacji. 

Wózki transportowe Stryker Prime zmniejszają ryzyko urazów kręgosłupa wśród personelu

Dostępny jest także model wózka Stryker Prime z elektrycznym podnoszeniem i opuszczaniem leża, podparciem kolan i oparciem pleców pacjenta. Nawet w przypadku stosowania sterowania mechanicznego konstrukcja BackSmart umożliwia łatwą manualną regulację ustawień. Przejście pomiędzy regulacją mechaniczną i elektryczną odbywa się w bardzo łatwy sposób. Aż do 50% wezwań personelu dotyczy zmiany ułożenia pacjenta na wózku. Panele sterujące na poręczach umożliwiają pacjentom samodzielną kontrolę i ustawienie leża w najbardziej komfortowej pozycji bez potrzeby wzywania personelu. Można zablokować wszystkie funkcje elektryczne dla pacjentów i stosować zapasową regulację manualną. Dotyczy to również wspomagania oparcia pleców BackSmart. Dzięki wyjątkowej wygodzie pacjenci chętnie pozostają na wózkach transportowych, co umożliwia zmniejszenie liczby i częstości transferów.

Uchwyty Zoom

Po lekkim naciśnięciu uchwytu zostanie uruchomiony napęd, a po delikatnym popchnięciu uchwytu w pożądanym kierunku można rozpocząć transport. Przewożenie nawet najcięższych pacjentów nie wymaga wysiłku fizycznego.

Elektryczne podnoszenie oparcia pleców (opcja)

Oparcie pleców sterowane elektrycznie zwiększa komfort pacjenta i bezpieczeństwo personelu. Standardowe pneumatyczne podnoszenie stanowi zabezpieczenie na wypadek awarii sterowania elektrycznego.

Panele sterujące na poręczach dla pacjentów (opcja)

Panele sterujące na poręczach rozmieszczono w sposób umożliwiający łatwe sterowanie niezależnie od pozycji pacjenta.

Elektrycznie sterowane podparcie kolan (opcja) umożliwia pacjentom samodzielną regulację bez konieczności angażowania personelu medycznego.

Centralny panel sterujący dla personelu medycznego (opcja)

Na panelu sterującym dla personelu znajdują się przyciski sterujące oraz blokada funkcji elektrycznych w celu uniemożliwienia zmiany ustawień przez pacjenta. Panel jest w pełni uszczelniony, tak by można było myć go ciśnieniowo lub ręcznie.

Hamulec centralny wszystkich kół

Hamulec centralny z jednoczesnym blokowaniem toczenia i obrotu wszystkich kół wokół osi, zapewniający doskonały poziom bezpieczeństwa. Dźwignie hamulców są łatwo dostępne z czterech stron wózka (opcja).

Hydrauliczne elementy sterujące

Hydrauliczne dźwignie nożne są łatwo dostępne z obu stron wózka (opcjonalnie również od strony nóg pacjenta).

Elektryczny podnoszenie/opuszczanie leża (opcja)

System umożliwia uniesienie leża po jednokrotnym, lekkim naciśnięciu dźwigni nożnej.

Urazy personelu medycznego znacznie zwiększają koszty dla ośrodków medycznych i mogą przyczynić się do przedwczesnego odchodzenia personelu z zawodu. Większość urazów powstaje podczas poprawiania pozycji pacjenta w łóżku, unoszenia lub transportu pacjentów. Wózki transportowe serii Prime ze sterowaniem elektrycznym opracowano zgodnie z zasadami ergonomii i funkcjonalności w celu zmniejszenia lub eliminacji pracy personelu w niewygodnych pozycjach zwiększających ryzyko urazów. Ograniczono do minimum konieczność schylania się w kierunku elementów sterujących. Przyciski i dźwignie działają bardzo lekko i znajdują się w wygodnie dostępnych miejscach. Wózki transportowe zaprojektowano z myślą o bezpieczeństwie i ograniczeniu ryzyka urazów kręgosłupa wśród personelu medycznego. Pacjent ma pełną kontrolę pozycji wózka za pośrednictwem przycisków sterujących na poręczach Glideaway; dzięki temu można zmniejszyć liczbę wezwań personelu. Niezrównany komfort pacjenta w połączeniu z terapią. Dzięki otwartej konstrukcji wózków transportowych Stryker Prime można dobrać materace dostosowane do indywidualnych potrzeb oddziałów szpitalnych. Jest to istotne w przypadku dłuższych hospitalizacji, ale również z punktu widzenia komfortu pacjentów. Umożliwia to jak najlepsze dostosowanie standardu opieki do wymogów leczenia i specyfiki oddziału.

Wygląd ma znaczenie, warto zadbać o zadowolenie Pacjentów

Instytucje medyczne wzajemnie konkurują o zadowolenie i lojalność pacjentów oraz ich rodzin. Estetyczny i nowoczesny wygląd wózków transportowych ma bardzo duży wpływ na samopoczucie pacjenta i ocenę pobytu w szpitalu. Wózki serii Prime firmy Stryker cechują się nowoczesnym, minimalistycznym wyglądem, dodatkowo podkreślonym przez gładkie, zaokrąglone, łagodnie zachodzące na siebie i przyjemne w dotyku powierzchnie. Zaokrąglone uchwyty i poręcze są dodatkowo zabezpieczone miękkimi, amortyzującymi osłonami. Elementy sterujące oraz symbole graficzne są duże i wyraźne. Ciało pacjenta pozostaje w fizycznym kontakcie z wózkiem, dlatego wygląd oraz wygoda użytkowania są istotne z punktu widzenia komfortu pacjenta.

W celu uzyskania oferty skontaktuj się ze specjalistą z Twojego regionu. Kliknij żeby przejść do mapy 

lub wyślij email na bmtmedical@biameditek.pl  

 
PIŚMIENNICTWO:
1. Stryker Medical Case Study (opis przypadku, firma Stryker) Evergreen Health Care Seattle, stan Waszyngton, USA, czerwiec 2006
2. Stryker Medical Case Study (opis przypadku, firma Stryker) Sioux Valley Hospital Sioux Falls, stan Dakota Południowa, USA, grudzień 2006
3. Stryker Medical Case Study (opis przypadku, firma Stryker) Baylor Medical Center Irving, stan Teksas, USA, grudzień 2005
Podejmując decyzję o zastosowaniu określonego produktu u danego pacjenta, lekarz musi polegać na własnej ocenie klinicznej i doświadczeniu. Firma Stryker i Biameditek nie udziela porad medycznych. Zaleca się przeszkolenie lekarzy przed rozpoczęciem użytkowania jakiegokolwiek wyrobu medycznego w warunkach klinicznych. Przed rozpoczęciem stosowania któregokolwiek produktu firmy Stryker lekarz musi się zapoznać z ulotką informacyjną, etykietami lub instrukcjami dotyczącymi produktu.
Zostawić odpowiedź