SSAKI MECHANICZNE

Aktywne filtry

Ssaki mechaniczne

Ssaki mechaniczne są stosowane do udrożnienia dróg oddechowych. Za pomocą ssaka mechanicznego usuwa się treści blokujące drogi oddechowe. Zapewnienie drożności dróg oddechowych poszkodowanego to najważniejsze zadanie ratowników na miejscu zdarzenia. Jeśli poszkodowany jest stabilny z zachowanym oddechem powinien zostać jak najszybciej ułożony w pozycji bezpiecznej. Jeśli nie oddycha, należy zastosować wentylację, w jej trakcie może pojawić się potrzeba odessania treści z jamy ustnej i gardła. Służą do tego urządzenia zwane ssakami. Jednym z najpoważniejszych zagrożeń jest występowanie wymiotów i zachłyśnięć u poszkodowanych. 

W medycynie ssaki mają szerokie zastosowanie. Na rynku dostępnych jest wiele takich urządzeń. Ssaki skierowane do ratownictwa powinny charakteryzować się wysoką dynamiką odsysania. Ze względu na ich budowę i działanie wyróżniamy m.in. mechaniczne ssaki ręczne i ręczno–nożne.

W ofercie naszego sklepu internetowego możecie znaleźć Państwo Ssak Ambu Twin Pump oraz Ssak Ambu Res-Cue Pump.

Ssak Ambu Twin Pump jest to ssak ręczno-nożny. Jest to efektywna pompa ssącą przeznaczona do odsysania ciał obcych z gardła i z tchawicy w sytuacjach stanów nagłych. Ssak Twin Pump oparty jest na zasadzie podwójnie działającego tłoka z bardzo efektywną charakterystyką odsysania spowodowaną połączeniem dużego przepływu powietrza i wysokiego podciśnienia. Specjalny podwójny cylinder stanowiący podstawę pompy może być łatwo obsługiwany w pozycji klęczącej, ze stopą cały czas opartą na pedale pompy (bez konieczności jej podnoszenia). Mocna konstrukcja umożliwia użycie go w trudnych warunkach, w każdym klimacie.

Najważniejsze właściwości:

  • Możliwość obsługi nogą lub ręką
  • Duża moc ssania (swobodny przepływ powietrza przez końcówkę ssącą 10mm wynosi do 70 L/min, osiągane podciśnienie wynosi 600 mm Hg)
  • Szybkość i efektywność (odessanie 250 ml gęstego płynu trwa około 2 sekund)

Ambu Res-Cue Pump jest lekkim, przenośnym ssakiem mechanicznym, do odsysania jamy ustnej i górnych dróg oddechowych, obsługiwanym jedną ręką. Konstrukcja Ambu Res-Cue Pump zapewnienia efektywność działania oraz prostą obsługę i konserwację. Ssak jest niewielki, lekki i poręczny. Obsługa nie wymaga wielkiego wysiłku. Obrotowy przełącznik podciśnienia pozwala na przełączanie pomiędzy dwoma zakresami ciśnienia ssania (100% - dorośli lub 50% - dzieci). Zbiornik na odsysaną ciecz jest jednorazowego użytku. Specjalny zawór zabezpiecza przed przepełnieniem zbiornika i zanieczyszczeniem zewnętrznej powierzchni ssaka.

Oferujemy ssaki mechaniczne w jednej z najniższych cen w stosunku do ich jakości. Pracownicy naszego Biura Obsługi Klienta z przyjemnością przekażą Państwu wszelkie informacje na temat produktów i aktualnych promocji. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, tel. 85 6645205 e-mail: bmtmedical@biameditek.pl. Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta i obsługa sprostały oczekiwaniom naszych Klientów.

Zamówienie mogą Państwo opłacić przelewem na nasze konto:

Dane do przelewu: Biameditek Sp. z o.o. ING 13 1050 1953 1000 0024 0672 2518 lub poprzez: iMoje, Visa, Mastercard. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat za płatność.

Ssaki mechaniczne zakupione w naszym sklepie internetowym (online) bmtmedical.pl dostarczamy kurierem za pośrednictwem firmy DPD Polska. Towar wysyłany jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia lub podany telefonicznie albo drogą mailową. Przesyłka dostarczona jest zazwyczaj w ciągu 2-3 dni roboczych. Przy wyborze opcji płatności „przelew” należy doliczyć czas zaksięgowania środków na rachunku bankowym sklepu (zwykle 1-2 dni robocze). Koszt dostawy przy zakupie poniżej 500,00 zł netto wynosi 18,45 zł brutto, przy zakupie powyżej 500,00 zł netto dostawa gratis! Zrobimy co w naszej mocy, by zamówienie dotarło do Państwa najszybciej, jak to możliwe.